Természetes illóolajok infraszaunához
Manapság már egyre többen döntenek úgy, hogy az infraszauna jótékony hatásait az otthonukban is kiélveznék. A pozitív hatások fokozására érdemes az infraszaunában aromaterápiát is használni, ugyanis így fokozni tudjuk a szaunázás eredményességét.
Az aromaterápiának is nagy hagyománya van már Magyarországon, számos célra használható a stressz-oldástól a különböző fájdalmak csökkentésén át a bőrproblémák kezeléséig. Ha tehát van otthon infraszaunánk, és gyakran használunk illóolajokat is, akkor nem árt kipróbálni a kettő kombinációját.
Milyen illóolajokat érdemes használni infraszaunázáskor?
Sokan bele sem gondolnak, de az aromaterápia és az infraszauna jól kombinálható egymással. Az illóolajok felerősíthetik az infraszauna jótékony hatásait, de természetesen csak akkor, ha megfelelő illóolajat választunk hozzá. Érdemes végiggondolni, hogy milyen céllal is szaunázunk, és ahhoz választani ki az illóolajat is. Miért ülünk be a szaunába? Stresszoldás céljából?
Immunerősítés miatt? Fáradtság ellen? Esetleg a bőrregeneráló hatása miatt? Bármilyen egészségügyi okkal is végezzük ezt a tevékenysége, fogunk találni megfelelő olajt, amivel fokozni tudjuk a kívánt hatást. Jöjjön hat illóolaj, amelyet érdemes infraszaunázás közben is használni. Az illóolajokat és az aromaterápiát az emberi történelem minden kultúrájában és korában alkalmazták.
Teafaolaj: ha immunrendszer erősítés a célunk, ez egy remek választás, köztudott ugyanis, hogy a teafaolaj az egyik legjobb illóolaj a fertőzések leküzdésében, de bőrbetegségek és lábgomba ellen is használják.
Rozmaringolaj: memórianövelő, fejfájás csillapító, izomfájdalmakat és görcsöket csökkentő hatást is tulajdonítanak neki, de depresszió és bőrproblémák ellen is javasolják ezt az olajt. Infraszaunákban ritkán használják, pedig számos jótékony hatása van.
Borsmentaolaj: ez az olaj energizáló hatással bír, ezért ha reggel beülünk az infraszaunába, hogy egy kicsit felfrissüljünk, érdemes egy kis borsment olajt is csepegtetni. A borsmenta egyébként görcsoldó hatással is bír, ezért gyomorbántalmak és hányinger ellen is használják.
Fahéjolaj: nemcsak a főzéskor érdemes elővenni a fahéjat, hanem infraszaunázáskor is. Persze a konyhában főként por alakban használjuk, az infraszaunában pedig illóolajként célszerű elővenni, mert rendkívül hasznos megfázás esetén, de az izomfájdalmak csökkentésére is.
Kamillaolaj: a kamilla jótékony hatásait talán senki számára sem kell bemutatni. Az infraszaunában is érdemes pár csepp kamillaolajt csepegtetni, ugyanis segít a bőrbetegségek kezelésében, de a gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító és szorongás enyhítő hatást is tulajdonítanak neki. Ha egy hosszú nap után vagy lefekvés előtt infraszaunáznánk, egy kis kamillaolaj segíteni fogja a pihenésünket.
Levendulaolaj: ha az infraszauna bőrfiatalító hatását fokoznánk, érdemes pár csepp levendulaolajt is csepegtetni, de fejfájás ellen is nagyon jó megoldás lehet.
A különböző olajokat természetesen használhatjuk egyszerre, hiszen az illóolajok keveréke is jól használható.
További bejegyzések
Mikortól és hogyan kezdjük el tanítani a gyerekeknek a helyes fogápolási technikákat?
Ahhoz, hogy a helyes fogápolási szokások kialakuljanak, már gyerekkorban el kell kezdeni tanítani a fogmosás fortélyait, és persze a megfelelő szájápolási technikákat. Érdekes kérdés persze, hogy mikortól célszerű elkezdeni mindezt?
Füves terület vs. térkő – avagy milyen legyen az udvarunk?
Nagyon sokan vágynak arra, hogy saját udvaruk, kertjük legyen, ezért is választanak családi házat. Érdekes kérdés persze, hogy mennyire maradjon meg a házhoz tartozó terület kert jellege, és mennyire építsük be?
Bemutatjuk a méhész szakmát: Kinek való ez a hivatás?
Ha valaki természetközeli szakmára vágyik akkor a méhészkedés ideális választás lehet számára. Pályaválasztáskor nagyon fontos, hogy valóban olyan szakirányt válasszunk ki, mely foglalkoztat bennünket, ugyanis így a hobbink lesz a munkánk.