A készházak az előnyök sorát kínálják
Hazánkban ugyan még csak pár évtizede van jelen a készház, gyorsház, de még mindig nem sokan ismerik ezt a gyors és költséghatékony építkezési megoldást. Más országokban viszont már nagy hagyományai vannak, akár százéves épületeket is láthatunk külföldön, melyek ezzel a könnyűszerkezetes technikával készülnek.
Házat gyorsan
A készházak egyik nagy előnye, hogy gyorsan felépülnek, ezért is hívják sokan gyorsháznak ezt az építkezési módot. A tervezés általában két-három hónapot vesz igénybe, a gyártás pedig nagyon gyorsan megy. Az alapozás és a szerkezet felépítése után a válaszfalak és az oldalfalak már készen érkeznek a helyszínre.
A ház elemeinek a gyártása pedig szintén gyors, hisz több munkafolyamat párhuzamosan is végezhető. Ráadásul mindez környezetbarát módon, a hulladékok minimalizálásával. A kivitelezés a 60-90 napos tervezési időszakot követően 90-120 nap. Ez igen rövid időnek számít egy ház felépítésében, ez köszönhető egyrészt a már említett párhuzamosan végezhető munkafolyamatoknak és az előregyártásnak is.
Aminek szintén nagy előnye a méretpontosság és a minőség. Az optimális anyagfelhasználás révén kevesebb lesz a hulladék is, így a könnyűszerkezetes ház építése anyagtakarékos megoldás is egyben.
Kritikaként fogalmazódhat meg a készházakkal kapcsolatban, hogy rosszabb a szigetelésük, ez azonban a mai modern technológiai megoldások mellett koránt sincs így. Hang- és hőszigetelésben is kiválóak a készházak, ami lehetővé teszi, hogy csökkenjenek a fűtési és hűtési költségeink, ezt pedig mindenképp figyelembe kell venni, különösen a mai energiaárak mellett.
A készházak hőszigetelő képessége akár jobb is lehet, mint a hagyományos téglaépületeké. A fűtési költségeket akár 30-50 százalékkal is csökkenthetjük, így pedig nemcsak a pénztárcánkban marad több, de kevesebb lesz a széndioxid-kibocsátás is, így a környezetért is nagyon sokat tettünk.
A hagyományos megoldások kedvelői úgy vélhetik, hogy a tégla stabilabb, azonban a helyes megfogalmazás ebben az esetben inkább az, hogy a tégla nehezebb. A könnyűszerkezetes házak igen stabilak és földrengésállók, tehát egy ilyen épületben biztonságban lehetünk. A földrengésállóságot a csuklós kapcsolatokkal kialakított oszlop-gerenda rendszer és a rugalmas vázszerkezet garantálja.
Akkor is biztonságban lehetünk, ha tűz üt ki. Ezek az anyagok ugyanis nem tűzveszélyesek, nem éghetők. A kis tüzekkel szemben, mint amilyen egy konyhatűz vagy karácsonyfatűz, a gipszrost borítás megvédi a tartószerkezetet, hisz akár 40 perc tűzgátlást biztosít. A vázszerkezetben lévő ásványi anyagú kitöltő anyagok pedig nem éghetők, a tűz hatására sem olvadnak meg.
Aki tehát új otthona megépítését tervezi, mindenképp érdemes számításba venni ezt a lehetőséget is, aminek révén modern, letisztult otthona lehet, kedvező áron és magas műszaki tartalommal. Ráadásul mindezt kényelmesen és gyorsan. Ezért is nő hazánkban is a készházak népszerűsége, hisz költséghatékony megoldást kínálnak, és lehetőségek széles tárházát.
További bejegyzések
Mikortól és hogyan kezdjük el tanítani a gyerekeknek a helyes fogápolási technikákat?
Ahhoz, hogy a helyes fogápolási szokások kialakuljanak, már gyerekkorban el kell kezdeni tanítani a fogmosás fortélyait, és persze a megfelelő szájápolási technikákat. Érdekes kérdés persze, hogy mikortól célszerű elkezdeni mindezt?
Füves terület vs. térkő – avagy milyen legyen az udvarunk?
Nagyon sokan vágynak arra, hogy saját udvaruk, kertjük legyen, ezért is választanak családi házat. Érdekes kérdés persze, hogy mennyire maradjon meg a házhoz tartozó terület kert jellege, és mennyire építsük be?
Bemutatjuk a méhész szakmát: Kinek való ez a hivatás?
Ha valaki természetközeli szakmára vágyik akkor a méhészkedés ideális választás lehet számára. Pályaválasztáskor nagyon fontos, hogy valóban olyan szakirányt válasszunk ki, mely foglalkoztat bennünket, ugyanis így a hobbink lesz a munkánk.